mapa
Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola a Mateřská škola

Základní škola

http://www.zskomna.cz/

 

 

Základní údaje

Ředitelka školy:  Ivana Dubovská   

Adresa:   Komňa 169
Telefon:  572 641 583                                 Mobil:      774 871 427

E-mail:  skola@zskomna.cz,skolka@zskomna.cz

 Základní škola

Charakteristika

Základní škola J. A. Komenského v Komni je jednopatrová budova v dolní části vesnice. Vedle školy stojí kostel sv. Jakuba, za školou je sokolovna, kam chodí žáci cvičit. Výše uvedený název byl škole přiznán v roce 1992 při příležitosti 400. výročí narození J. A. Komenského, význačné osobnosti našich dějin, na kterého jsou občané obce i žáci právem hrdi.Základní škola

Od roku 2003 je škola sloučena spolu s mateřskou školou, školní družinou a školní jídelnou v jeden právní subjekt jako příspěvková organizace obce. Jídelna i školní družina je umístěna v zadní části budovy, kde je i mateřská škola.

Škola v Komni je co do počtu žáků jednou z nejmenších na okrese. Jde o školu málotřídní, kdy se ve 3 třídách učí žáci prvního až pátého postupného ročníku. Vzdělávání dětí na naší škole se nese v duchu Komenského ideálů - "ŠKOLA HROU", což je název Školního vzdělávacího programu. Výuka na takové malotřídní škole je svým způsobem velmi náročná jak pro učitele, tak pro žáky, ale je zajímavá, pestrá,vede děti k samostatnosti při výuce, vyžaduje velkou lásku a znalost vesnického prostředí. Občané i obecní zastupitelstvo mají velký zájem na tom, aby škola na vesnici byla zachována.

Školní jídelna vaří kolem 75 obědů denně, kromě žáků se zde stravují i zaměstnanci školy, důchodci, zaměstnanci místních firem. Jídelna nabízí také možnost rozvozu obědů.

Kromě řady zájmových kroužků, jako je hra na flétnu, aerobik, výtvarný a přírodovědný kroužek funguje při škole nepovinný předmět - náboženství.

I v letošním roce se děti zúčastňují plaveckého výcviku v CPA Delfín v Uherském Brodě. 

Škola na vesnici vždy byla "kulturním stánkem" obce a o to se snaží i dnes. Během celého školního roku pořádá spolu s místními spolky a sdruženími celou řadu kulturních, sportovních akcí a soutěží, jako je fašank, karneval, den matek, drakiáda, beseda s myslivci, beseda o knize, "stolní olympiáda", MISS školní družiny, caruso-šou apod.

Historie školství v Komni

Na základě zavedení povinné školní docházky Marií Terezií v roce 1774 byla v Komni zřízena v roce 1781 místní škola. Vyučovalo se v obecním domě číslo 134. Do této školy chodilo tehdy takřka 100 dětí, vyučovalo se čtení, psaní a počtům. Nová školní budova byla postavena v roce 1855.

 

 

 

 

 

 

 

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

17. 11. Mahulena, Den studentů

Zítra: Romana

Videa z obce a okolí

Videa z obce a okolí

 

 

Reportáž TV Slovácko ze slavnostního převzetí ocenění Vesnice roku 2011

Převzetí ocenění Vesnice roku 2011

 

EKO SADY KOMŇA

www.biosvestky.cz

Město Bojkovice

http://www.bojkovice.cz/

Město Uherský Brod

www.uherskybrod.cz

Bílé Karpaty

http://www.fotokarpaty.cz

Portál veřejné správy

www stránky PVS

Portál státní správy

www stránky

Vyhledávání spojení

www stránky

Počasí

Radar bouřky

Návštěvnost stránek

402408