mapa
Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Informace pro občany > Výstraha ČHMÚ

Výstraha ČHMÚČíslo:  PVI_2018/24

Vydaná: úterý 06.03.2018 10:48  (09:48 UTC)

Na jev: NOVÁ SNĚHOVÁ POKRÝVKA (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):       Středočeský:(BN,BE,KO,KH,MB,NB,PV,)       Pardubický       Královéhradecký       Vysočina       Jihomoravský       Olomoucký:(JE,OL,PV,SU,)       Moravskoslezský:(BR,OP,)      

od úterý 06.03.2018 10:30  do úterý 06.03.2018 17:00

Na jev: NÁLEDÍ (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ):       Pardubický       Královéhradecký       Vysočina       Jihomoravský       Zlínský       Olomoucký       Moravskoslezský      

od úterý 06.03.2018 21:00  do středy 07.03.2018 09:00

S okamžitou platností rušíme minulou výstrahu. Tato výstraha upřesňuje výstrahu č. 2018/23 a rozšiřuje ji o náledí v noci na středu 7.3.. Tlaková níže spojená s okluzní frontou postupuje přes naše území dále k severu. Dnes 6.3. na většině území sněží. Intenzita sněžení může být přechodně i silná a napadne 5 až 10 cm nového sněhu. Večer budou srážky postupně slábnout a v noci na středu 7.3. se bude od jihovýchodu oblačnost částečně úbývat. Při zmenšené oblačnosti a při teplotách pod bodem mrazu se bude na neošetřených komunikacích a silnících místy tvořit náledí a zmrazky. Místy se budou tvořit mlhy, které budou i mrznoucí. Doporučení ke zmírnění následků jevů: -Komunikace budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. -Při cestování sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. -Doporučuje se zimní výbava, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. -Vzít v úvahu možnost náhlého poklesu dohlednosti a náhlé tvorby sněhové pokrývky a přizpůsobit tomu rychlost jízdy. -Na horách sledovat informace Horské služby (http://www.horskasluzba.cz)  a dodržovat jejich pokyny.

Vydalo: Centrální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Praha/Rosa       ve spolupráci s VGHMÚř


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI

23. 9. Berta

Zítra: Jaromír

Videa z obce a okolí

Videa z obce a okolí

Komenská dědinko

Komenská dědinko - vesnice roku 2011

Reportáž TV Slovácko ze slavnostního převzetí ocenění Vesnice roku 2011

Převzetí ocenění Vesnice roku 2011

 

EKO SADY KOMŇA

www.biosvestky.cz

Město Bojkovice

http://www.bojkovice.cz/

Město Uherský Brod

www.uherskybrod.cz

Bílé Karpaty

http://www.fotokarpaty.cz

Portál veřejné správy

www stránky PVS

Portál státní správy

www stránky

Vyhledávání spojení

www stránky

Počasí

Radar bouřky

Návštěvnost stránek

365596